1. 1

ANA SAYFA | REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI

Sevgili Gençler,
Ülkemizin en saygın eğitim kurumlarından biri olan Gazi Üniversitesini kazanarak “Gazili Olmak” ayrıcalığına ve mutluluğuna kavuşmuş bulunmaktasınız. Bu ayrıcalığı, bu değerli çatı altında otuz beş yıldır yaşayan bir hocanız olarak hislerinizi anlıyor ve yılların bu heyecandan hiçbir şey eksiltmeyeceğini bilmenizi istiyorum.

 

1926 yılından bu yana Türkiye’nin eğitim hayatına yön veren Gazi Üniversitesi, fiziki mekânları, sosyal tesisleri ve spor alanlarıyla bir üniversite öğrencisinin tüm isteklerine cevap verebilmekte, öğrencinin kendini her yönden geliştirmesine imkân sağlamakta ve uluslararası platformda ülkemizi başarıyla temsil etmesi için fırsatlar sunmaktadır. Zengin ve yetkin akademik kadrosunun yanı sıra köklü bilimsel geleneği olan Üniversitemizde bulunacağınız süre içerisinde, akademik başarınız yanında, sosyal başarı için gereken donanımı da kazanacağınıza ve bu donanımınızı her daim vatanımız ve milletimizin lehine kullanacağınıza canı gönülden inanıyorum.

 

Siz tercihinizle bizi kazandınız, bizler de sizi kazandık. Bu sürecin nihai kazananı ise toplum olacaktır. Zira sizler Üniversitemizde üretilen bilgiyi topluma aktararak bilginin taşıyıcı unsurları olacaksınız. Sizden gelecek her türden geri bildirimin bu etkileşimdeki öneminin farkında olduğumuzu ve bunu kıymetli bir hediye olarak gördüğümüzü bilmenizi istiyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden bir olan Gazi Üniversitesine hoş geldiniz diyor, yoğun bir hazırlık süreci sonunda girdiğiniz yarışta kazandığınız büyük başarıyı tebrik ediyor ve hayatınızın bundan sonraki sınavları için gereken akademik ve kültürel sermayeyi Üniversitemizden edineceğinize olan inancımı yineliyorum.

 

Sevgi ve başarı dileklerimle…